В 2010 році в селі Гульськ Новоград-Волинського району створено інноваційний молочно-товарний комплекс європейського зразка потужністю 500 голів дійного стада, з метою розвитку органічного тваринництва та відновлення на Поліссі молочно-м’ясної породи Симентал. Для цього, з Чехії було завезено у тому ж році 404 голів племінних нетелів породи Симентал. Це був початок!
На сьогодні, нарощування поголів’я здійснювалося за рахунок власного відтворення.
Завдяки цілеспрямованій племінній роботі та використанню найкращого світового фонду чеської селекції підприємство «Галекс Агро» набуло статус племінного репродуктора з розведення Симентальської молочно-м’ясної породи великої рогатої худоби.
На всіх фермах утримуються 5000 голів ВРХ, з них дійних – 1294 голови.
Головними факторами Симентальської породи є високі показники молочної та м’ясної продуктивності тварин: 5,5 – 7,5 тис.л. за лактацію високої жирномолочності 4,0%-4,5% та вмістом білка 3,3%-3,6%, в господарстві річний надій від однієї корови – 7325 кг. Середньодобовий надій від корови становить 22-26 літри молока, що для корів Cиментальської породи є чудовим показником.
Дорослі корови цієї породи досягають у вазі 650-700 кг, а племінні бики до 1300кг. Телята народжуються з живою масою 35-45 кг добре відгодовуються, мають високу інтенсивність росту у 6 місяців тварини досягають живої маси 200-240кг, що дає можливість в більш ранньому віці ставити їх на дорощування та відгодівлю. Бички у 12 місяців мають вагу 400-420 кг, до 18 міс. 500-600 кг., та середньодобовим приростом 950-1200гр. Забійний вихід м’яса у молодняку 50%-55%, у дорослих 65%.
Завдяки інтенсивній годівлі відгодівельного поголів’я бичків за спеціально розробленою технологією (одержання мармурового м’яса), одержали по 950-1200гр. середньодобового приросту. Крім того з метою підвищення ефективності розведення худоби Симентальської породи ми вирощуємо телиць із середньодобовими приростами 650-700г., для досягнення у 14-ти місячному віці живої ваги 410-420 кг та подальшого їх парування. Тому для покращення відтворювальної здатності тварин та для збереження їх здоров’я, худоба в літній період перебуває на вигулі
Ще один напрямок тваринництва, це розведення свиней угорської Мангалицької породи, яких вже нараховується близько 1400 голів. Дорослі особини цього виду можуть досягати 300 кг живої ваги. Свині породи мангалиця мають дієтичне м’ясо без холестерину з особливими якостями. М’ясна і сальна продукція вважається делікатесною і визнана у всьому світі.
Переваги цієї породи:
– витривалість і невибагливість
– сильний імунітет
На сьогодні поголів’я складає близько 2000 голів та постійно зростає.
Уже в 2013 році сертифіковано тваринницький напрям як органічний.
Органічне тваринництво передбачає:
– Вільний випас не менше 230 днів протягом року;
– Заборона використання антибіотиків;
– Вільний доступ до води, їжі і спальному місці 24 години на добу;
– Органічна сертифікована кормова база;
– Підвищена калорійність м’яса і на 50% більше вміст Омега-3 кислот.
Господарство планує надалі збільшувати кількість молочного поголів’я, щоб наростити вал молока.
Виробництво органічної молочної продукції здійснюється на власному молокопереробному заводі ТОВ «Органік Мілк», який здійснює свою діяльність з травня 2014 року в рамках продуктового ланцюжка від виробництва сировини до просування на ринку продукції (“від лану до столу”).
Ми не змінюємо своїх поглядів і надалі сприяємо підвищенню якості життя споживачів за рахунок виробництва здорової та безпечної органічної продукції!