16-17 квітня в Києві, відбулася 5-та Міжнародна конференція з розвитку органічного сектора в країнах Центральної / Східної Європи і Центральній Азії, організована Федерацією органічного руху в Україні і німецькою компанією Organic Services.

В конференції прийняли участь 225 учасників з 30 країн світу, а саме із Західної Європи, США, Саудівської Аравії, Єгипту і навіть Іраку.

Дана конференція – найбільший та найпрестижніший захід експертів Регіону, Європи і не тільки, по широкому спектру питань органічного виробництва, маркетингу, законодавчого та стратегічного планування.

Особлива увага приділена саме поточній ситуації та перспективам розвитку органіки в світі, в цілому.

Україна заявила про себе на світовому ринку органіки і є серйозним експортером органічної сировини, але крім зовнішнього ринку в країні активно розвивається внутрішній ринок: якщо в 2010 році він складав 2,4 млн. євро, то в 2014 – вже 14,5 млн. євро.

Заключними акордами конференції стали відвідування Житомирщини 18 квітня. Учасники конференції спочатку відвідали «Органічну крамницю» (м.Новоград-Волинський, вул.Шевченко 17), де представлений широкий асортимент органічної продукції власного виробництва ПП «ГАЛЕКС-АГРО» та органічна молочна продукція ТМ «Органік Мілк», а також багато іншої корисної органічної та натуральної продукції інших вітчизняних виробників.

Для кращого розуміння роботи органічного господарства, екскурсія продовжилася на одній із ферм ПП «ГАЛЕКС-АГРО», де можна було побачити умови утримання ВРХ та телят, доїльні зали, загони для випасу худоби під відкритим небом, де тварини проводять 210 днів/рік, доступ до вигульних загонів тварини мають цілий рік.

Сировина ПП «ГАЛЕКС-АГРО» далі надходить на переробку до першого в Україні органічного сертифікованого молокозаводу «Органік Мілк» (прим.автора – ТОВ «Органік Мілк» входить в групу компаній ПП «ГАЛЕКС-АГРО»). На сучасному заводі всі учасники міжнародної конференції могли побачити процес виробництва та почастувати молочну продукцію.

Присутні були вражені та не приховували свого захвату від побаченого та почутого. Звучало багато слів вдячності в адресу організаторів міжнародної конференції, а також велика дяка господарям-органікам (ПП «ГАЛЕКС-АГРО» та ТОВ «Органік Мілк»), які творять і люблять те, що вони роблять, адже як каже Олександр Ющенко: «Органіка – це мій стиль життя».